Jak poslat víno poštou a přepravními společnostmi

Jak poslat víno poštou a přepravními společnostmi - obrázek
Jak poslat víno poštou a přepravními společnostmi - obrázek

Možná patříte mezi ty, kteří jednou za čas svým klientům, zákazníkům nebo přátelům zašlou jako pozornost či dárek nějakou tu lahev vína. Pojďme se podívat na několik tipů, jakým způsobem lze láhev poslat.

Klíčová je volba vhodného obalu. Nejlepší a nejbezpečnější je samozřejmě speciálně zkonstruovaná krabice na víno. Jsou vyrobené tak, aby co nejlépe ochránily láhev během přepravy. Není potřeba další výplňový materiál. Na výběr je z mnoha druhů – dle typu a množství lahví.

Některé obalářské společnosti nabízí zakázkovou výrobu, kdy navrhnou obal přesně podle požadavků vč. možnosti potisku. Takový obal pak skvěle poslouží jako reklama.

Při volbě jiné než speciální krabice na víno, je třeba dbát především na správné množství a typ výplňového materiálu. Důležitá je pevnost a odolnost obalu a jeho dostatečné zabezpečení proti samovolnému otevření. Pokud v jednom obalu zasíláte více než jednu láhev, zabalte jednotlivé produkty tak, aby se vzájemně nedotýkaly. Lahve můžete například obalit do bublinkové folie nebo je oddělit proložkou z vlnité lepenky. Kolem lahví počítejte s deformačními zónami.

Nezapomeňte také přepravní obaly s lahvemi označit jako křehké zboží.

 

Jaká rizika hrozí při přepravě?

Nejen u zásilek s lahvemi je třeba počítat s úskalími, která hrozí při jejich přepravě.

Počítejte s tím, že Vaše zásilka bude pravděpodobně několikrát překládána. Během přepravy může být balíček klidně až 6x nebo 8x vyložen a naložen. Během celého přepravního procesu hrozí pád, otřesy a nárazy.

Balíček se bude pohybovat po válečkovém dopravníku. Na jeho konci ho čeká pád z až 80 cm výšky do přepravního koše.

Zásilka může být vystavena velkému tlaku. Hrozí, že se Váš balíček ocitne na dně hromady dalších těžkých zásilek. Stoh balíčků může být klidně až 2,5 m vysoký.

Díky nerovnostem na vozovce a v závislosti na provozu hrozí, že se balík bude samovolně pohybovat po nákladním prostoru. A pokud nebude jeho obsah dostatečně zajištěn například výplňovým materiálem, bude se pohybovat také.

V neposlední řadě je třeba počítat s lidským faktorem. Ačkoliv se tomu přepravní společnosti brání jak jen to jde, do hlavy vidět nikomu není a případy, kdy byl balík poškozen nevhodným zacházením, se objevují stále, navzdory všem ochranným prvkům.

Když budete při balení lahví počítat se všemi výše zmíněnými riziky, je pravděpodobnost znehodnocení obsahu dost nízká. 

 

Přeji, ať všechna vína dorazí v pořádku do svého cíle!