Podnikání na mateřské „dovolené“

Podnikání na mateřské „dovolené“ - obrázek
Podnikání na mateřské „dovolené“ - obrázek

Stále více žen, které jsou doma s malým děťátkem přemýšlí o tom, jak skloubit péči o dítě s podnikáním. Málokterá žena, která podniká, může ze dne na den své podnikání přerušit. A mnoho žen na mateřské začne přemýšlet, že stejně bude nutné být na volné noze a proto přemýšlí, jakým směrem se vydá…

Profesionálně zní, když adresa, která se pojí ke službě, není Horní Mechov 2, ale například Václavské náměstí Praha 1. Proto by si žena uvažující o podnikatelské činnosti, měla zřídit takzvané virtuální sídlo firmy.

Virtuální sídlo firmy je adresa, kterou firma používá pro oficiální účely, jako jsou fakturace, komunikace s úřady a zákazníky, ale nemusí se jednat o skutečnou fyzickou adresu firmy. Virtuální sídlo může být poskytováno různými společnostmi a obvykle zahrnuje také další služby, jako jsou přepážková služba, poštovní a kurýrní služby, nebo pronájem konferenčních místností. Virtuální sídlo je obvykle vhodné pro malé firmy a živnostníky, kteří nemají kancelářské prostory a potřebují oficiální adresu pro své podnikání.

Odvětví, kterým se žena může věnovat jako osoba samostatně výdělečně činná je mnoho:

  1. Konzultace a poradenství v oblasti marketingu, managementu, personalistiky, práva, finance, obchodu a dalších.
  2. Služby v oblasti zdravotnictví a kosmetiky, jako například fyzioterapie, masáže, kosmetické a wellness služby.
  3. Výroba a prodej různých výrobků, jako jsou ručně vyráběné šperky, oblečení, potraviny, nebo výrobky pro domácnost.
  4. IT služby, jako například tvorba webových stránek, aplikací, grafické práce, copywriting a další.
  5. Realitní služby, jako pronájem, prodej nebo správa nemovitostí.
  6. Služby v oblasti cestovního ruchu, jako jsou cestovní kanceláře, průvodcovské služby a další.
  7. Umělecké a kulturní aktivity, jako jsou výtvarné umění, design, fotografie, filmová tvorba, hudba a divadlo.

Pokud jste stále na vážkách, zda si virtuální sídlo firmy zřídit, tady je několik „plusů“.

  1. Profesionalita: Virtuální sídlo vám umožňuje vypadat profesionálně a seriózně, i když nemá fyzickou kancelář. Využitím služeb virtuálního sídla může firma prezentovat své oficiální kontaktní údaje, jako jsou adresa a telefonní číslo.
  2. Snadná komunikace: Virtuální sídlo umožňuje rychlou a snadnou komunikaci s klienty, úřady a dalšími partnery. Poskytovatel virtuálního sídla často zajišťuje přepážkovou službu a další služby, které umožňují snadnou komunikaci s firmou.
  3. Zvýšení soukromí: Virtuální sídlo vám umožňuje chránit své soukromí a osobní údaje, které by jinak musely být zveřejněny v souvislosti se sdílením fyzické adresy firmy