Sex je jako jízda na kole

Někdo vám musí poradit. Tisíce rodičů protestují proti příručce do hodin sexuální výchovy. Nechceme, aby naše děti věděli, co je to sex? Nechceme, aby věděli, čím se liší od protějšího pohlaví? Nebo nechceme, aby věděli, co jim hrozí? Kolik dětí začíná se sexem ještě před patnáctým rokem? Už skoro většina. Proč? Je to cool. A navíc jsou zvědaví.

 Kolik by změnilo, pokud by věděli, jaká rizika to přináší? Všechna rizika. Nejen těhotenství. Mnoho. Sex je přirozeným projevem každého živočicha. A dnes, ve 21. století, už to není jen o snaze „rozšířit“ lidstvo. Pro dnešního člověka je to příjemná záležitost. A proto o tom potřebuje vědět co nejvíce. Pokud chci jezdit na kole, také mi někdo musí říct, jak to udělat. Jinak si sednu opačně a spadnu. Dnešní děti si i bez snahy učitelů a rodičů dokážou sehnat informace o tom, co je zajímá. A jejich zdroj bývá často pochybný. Nechme pedagogy vysvětlit jim vše. Získáme tím jistotu, že budou mít ty správné informace.

 Proto já říkám: „Sexuální výchova ve školách? Ano!“

 O autorovi| Veronika Ulická, Akademie - VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou Regionální mutace| Mladá fronta DNES - českomoravska vrchovina

Témata: