¨Vymizení menstruace

Dobrý den,

před 4 lety mi byla po dobu 1 3/4 roku aplikována HA Depo provera při které mi vymizela menstruace. Po jejím vysazení a užívání HA Regulon se mi však menstruace neobnovila což trvá další 2 roky. V současné době podle posledních vyšetření je výška děl. sliznice asi 1 mm, vyšetření štítné žlázy je v pořádku, podle děl. stěru jsou hormony přítomny ale podle vyšetření krve je FSH pod hranicí normy. Chtěla bych se proto zeptat zda je možná souvislost vymizení menstruace s nedostatečnou činností podvěsku mozkového, jaký to má vliv na možnost otěhotnění a jak se tento problém dá odstranit. ( pro doplnění - je mi 44 let, uvažuji o podvázání vaječníků neboť další těhotenství rozhodně neplánuji, léčím se na hypertenzi a neuropatickou bolest v dolní končetině - beru pravidelně tyto léky - APO gabalet 3x 1, Lokren a Agen 1/2 1x denně.).
Děkuji Třešňáková Nataša
Nedostatečná produkce FSH je jasnou příčinou nepřítomnosti menses a současně i nulové šance na otěhotnění.Je třeba vyloučit postižení hypofýzy.
Šance na otěhotění je prakticky nulová. Sterilizace je jednou možnosti, druhou a možná snažší by bylo nitroděložní tělísko případně s progestinem.