anizokorie

4. 1. 2016
otázka

Dobrý den, poprosím o radu: u šestileté dcerky jsme v říjnu 2014 objevili nestejnou velikost zorniček, jeli jsme na oční pohotovost, pan doktor žádný problém nenašel a odeslal nás na neurologii, kde pan doktor také problém neshledal. Poté se, myslím, rozdíl mezi zorničkami zmenšoval, malý byl patrný pouze za šera. Nyní jsme si opět večer při umělém osvětlení všimli rozdílu ve velikosti zorniček. Dcerka si na nic nestěžuje. Již jsme ji objednali na dětskou neuroloii a k očnímu lékaři, ale mám velký strach, o co by se mohlo jednat? Děkuji.

odpověď

Dobrý den. Velká většina příznaků v medicíně mohou být znakem nějakého onemocnění, ale také nemusí vůbec nic znamenat. Vím, že čekání je těžké, ale vypisovat jejich seznam a nejspíše neoddůvodněně Vás strašit by ode mne cestou poradny nebylo odpovědné, zejména, pokud se nemusí o vůbec nic patologického jednat. Neurologické a oční vyšetření jsou indikovány, až pak lze říct víc.

MUDr. Martin Magner, Ph.D.

Odborný asistent na klinice dětského a dorostového lékařství 1.LF UK a VFN v Praze Vám bude odpovídat na dotazy, které se týkají problematiky dětského lékařství.

Počet odpovědí: 2108
Další dotazy