Rodinná banka pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o.

Rodinná banka CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o., (dále jen CBC CZ) byla založená v roce 2003 a do roku 2009 společně s neziskovou organizací a biobankou Eurocord-Slovakia, zabezpečovala zprostředkování odběrů pupečníkové krve. V souvislosti s legislativními změnami v roce 2008 (zákon č. 296/2008 Sb. O zajištění jakosti a bezpečnosti lidských tkání a buněk určených k použití u člověka) CBC CZ změnila nejprve svůj statut z obchodní společnosti na nestátní zdravotnické zařízení v oblasti hematologie a krevní transfuze a poté požádala Státní ústav pro kontrolu léčiv o povolení činnosti jako specializovaná tkáňová banka. Od roku 2010 tedy CBC CZ již samostatně a ve vlastní tkáňové laboratoři zajišťuje opatřování, zpracování, vyšetření, zamrazení, uskladnění a distribuci pupečníkové krve. Tuto svoji kvalifikovanou činnost vykonává CBC CZ výhradně v České republice. CBC CZ se tak stalo prvním nestátním zdravotnickým zařízením v ČR tohoto typu!

Rodinná banka CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o., tak může jako jediná v ČR nabízet budoucím rodičům odběry pupečníkové krve, a to plně v režimu nejpřísnější platné legislativy.

V případě Vašeho zájmu o odběr pupečníkové krve, se obraťte na pracovníky tkáňového zařízení CORD BLOOD CENTER, kteří Vám rádi zodpovědí všechny Vaše dotazy.

Ideální doba na zabezpečení odběru pupečníkové krve a vyřízení všech potřebných formalit, je cca 4 týdny před porodem Vašeho děťátka.

K dispozici je pro Vás:

Bezplatná infolinka: 800 900 138 (Po – Pá: 8:00h – 18:00h)

Email: zeptejse@cordcenter.cz

Registrační formulář nebo poradna: www.cordbloodcenter.cz

Témata: