Vitamín D - programátor zdraví

Rizikovým faktorům civilizačních nemocí je možno zabránit již v těhotenství a raném dětství.

Těhotné ženy si každodenně představují okamžik, kdy poprvé spatří své děťátko. Neustále si kladou otázku, jak se postarat o jeho úspěšný start do života, co mu dopřát, aby mu zajistily dobré zdraví. Lékaři radí, sluneční vitamín D!

Nízký příjem vitamínu D v perinatálním období (v době před otěhotněním do ukončení 24. měsíce věku dítěte) se tradičně spojuje s poruchami kostního systému. Hromadí se však důkazy, že dlouhodobá porucha kostního systému (rachitida, osteomalacie) tvoří jen zlomek důsledků nedostatečného příjmu vitamínu D. Ve skutečnosti je jeho absence rizikovým faktorem vzniku řady chronických nemocí - srdečních a onkologických onemocnění, schizofrenie, cukrovky, psoriázy, revmatoidní artritidy i dalších autoimunitních onemocnění.

Zlepšuje kvalitu nitroděložního prostředí
Vitamín D se řadí k látkám, které modulují dlouhodobé programování lidského zdraví. Podle závěrů pozorování provedených komisí OSN pro výživu (FAO), výživě matky a dítěte je třeba věnovat zvláštní pozornost zejména v době před otěhotněním až do ukončení 24. měsíce věku dítěte! Právě tehdy je výživa schopna obzvláště ovlivnit strukturní a funkční vývoj organismu!

Podporuje rovnováhu imunitního systému
Nové poznatky potvrdily důležitou roli vitamínu D při budování imunity dítěte. Vitamín D podporuje v imunitních buňkách tvorbu vlastních antibiotických bílkovin a zvyšuje schopnost imunitního systému zabíjet choroboplodné zárodky. Udává se například, že děti matek s deficitem vitamínu D v těhotenství mají větší sklon k infekcím horních cest dýchacích během prvního roku života.  Celý článek 

Jamieson Vitamín D3 ve formě cholekalciferolu přispívá k správnému vstřebávání vápníku a fosforu, normální hladině vápníku v krvi, udržení správného fungování svalů, zdravých kostí a zubů a správnému fungování imunitního systému. Doplňky stravy s vitamínem D od Jamieson Laboratories jsou vyráběné jen s použitím Quali® - D. Plně vysledovatelný od farmy až po výsledný produkt, Quali® - D je nejčistší vitamín D3 a je to ta samá forma jakou tělo přirozeně produkuje v pokožce vystavené slunečním paprskům.

Jamieson Baby D kapky
Ideální volba pro kojence, jednoduché dávkování – vítaná alternativa k tabletkám. Obsah vitamínu D3 v jedné kapce: vitamín D3 (cholekalciferol) 10 μg / 400 IU.

• Vyrobený z Quali® D, světově prémiového přírodního vitamínu D3. Z trvale udržitelného zdroje a je vysledovatelný od farmy až po finální výrobek. Není testovaný na zvířatech.

• Obsahuje vitamín D3. Tu samou formu vitamínu D jako je přirozeně vyprodukovaná v těle v průběhu vystavení se slunečním paprskům, a je bio dostupnější, jako vitamín D2.

• Jednoduché použití - nakapejte přímo na dudlík, bradavku anebo čistým prstem naneste na vnitřní stranu líčka děťátka. (Příp. přímo na jazyk, přidejte do stravy či tekutin u větších dětí.)

• Ideální volba pro celou rodinu, speciálně pro jednotlivce, kteří preferují kapky před tabletami, či už na polykání anebo žvýkání.

• Jamieson Baby-D Vitamín D3 400 IU kapky zabezpečují účinnou a pohodlnou formou dostatečný přísun vitamínu D pro Vaše dítě. Každá kapka dávkuje přesně 400 IU vitamínu D v olejové suspenzi bez přidaných barviv, příchutí a konzervantů. Jamieson Baby-D Vitamín D3 400 IU kapky neobsahují sůl, cukr, gluten ani laktózu.

Jamieson Prenatal Multivitamin
Jamieson Prenatal multivitamin je jedinečný komplex vitamínů, minerálů a živin, speciálně připravený na zajištění pohody pro matku i dítě.

• Obsahuje 1 000 mikrogramů kyseliny listové na prevenci defektů neurální trubice
• Poskytuje 28 mg železa, další důležitý minerál během těhotenství
• Je připraven s optimální hladinou vápníku, vitamínu D a dalších antioxidantů
• Složení je šetrné k žaludku
• Bez lepku, laktózy, umělých barviv a příchutí

 

Jamieson Prenatal + DHA

Důležitou součástí výživy matky pro zdravý vývoj dítěte je adekvátní příjem DHA. Ryby jsou skvělým zdrojem DHA, avšak těhotným a kojícím ženám se nedoporučuje jejich konzumace kvůli zvýšenému riziku kontaminace plodu rtutí. Lepší volbou je výživový doplněk s obsahem DHA, který pochází z vegetariánského zdroje, jakým je Jamieson Prenatal s DHA. Jamieson Prenatal s DHA obsahuje prémiový olej s obsahem omega-3 mastných kyselin získaný z mořských řas - bohatý a udržitelný přírodní zdroj DHA, bez kontaminantů.

 

 

• Malé a snadno polykatelné kapsle
• Složení je šetrné k žaludku
• Bez rybí pachuti
• Obnovitelný, rostlinný zdroj