Patroni

Tomáš Dvořák
Internetovým novinám PORODNICE.cz přeji, aby se v nich rodilo stále více dobrých nápadů, které pomohou všem nastávajícím rodičům a usnadní příchod na svět novým ratolestem.
Tomáš Dvořák (* 11. května 1972 Zlín) je český atlet - desetibojař, trojnásobný mistr světa (Athény v roce 1997, Sevilla v roce 1999 a to třetice Edmonton v roce 2001). Je držitel bývalého světového rekordu a dosud druhého nejlepšího výsledku všech dob (8994 bodů, Praha 1999). V roce 1996 získal bronzovou medaili na olympijských hrách v Atlantě. Tomáš Dvořák je jediný desetibojař v historii, který dokázal třikrát překonat hranici 8900 bodů.
Elen Černá a Aleš Valenta

Aleš Valenta (* 6. února 1973, Šumperk) je český akrobatický lyžař, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích. Stalo se tak na XIX. zimních olympijských hrách 2002, které se konaly v únoru 2002 v Salt Lake City, USA. Jako první člověk na světě skočil trojité salto s pěti vruty. Na zimních olympijských hrách v roce 1998 v Naganu obsadil 4. místoAleš Valenta vystavěl a provozuje centrum pro trénink i závody nejen pro freestyle ski ale i pro snowboard ve Štítech. Tento areál je svým zázemím a možnostmi unikátním sportovním střediskem, velmi oblíbeným a využívaným nejen aktivními sportovci z celého světa.Začátkem května 2007 ukončil svoji bohatou sportovní kariéru.

Elen Černá(* 5.května 1974, Praha) při studiích v USA (Ouachita Baptist University) vyhrála soutěž Ouachitonian Beauty. Úspěšně se zúčastnila mezinárodní soutěže zaměřené na vyhledávání modelek International Cover Model Search v Los Angeles. Předváděla a pracovala pro známá jména-např. Vivienne Westwood, Lolita Lempicka, Akris, Max Mara, Calida, Skinny, Ellen Betrix aj. V České republice Elen moderovala kulturně společenský deník Studio 3 na TV3, později Aktuality Prima jízdy a spoluvytvářela rubriku Styl a Maminky. V roce 2005 působila Elen na zpravodajském kanálu ČT 24.

Více informací na: Aleš Valenta a Elen Černá

Jitka Novotnák
Když se v rodině či přátelům narodí děťátko, přeji mu vždy pevné zdraví a na životní pouti mnoho štěstí a dobrých lidí. Také mu přeji, aby dokázalo spřádat velké sny a následně je i uskutečnilo.

Myslím, že takové přání mohu směle adresovat i všem tvůrcům serveru PORODNICE, lékařům a porodním asistentkám. Děkujeme za Vaši krásnou a nedocenitelnou práci!
 

Moderátorka a publicistka Jitka Novotná spolupracuje především s Českým rozhlasem, jeho symfonickým orchestrem a Českou televizí. Tady začínala jako průvodkyně zpravodajským magazínem Dobré ráno s Českou televizí, v současnosti se vedle moderování koncertů, festivalových večerů (Zlatá Praha, Pražské jaro, Smetanova Litomyšl) a dalších kulturních událostí stále častěji uplatňuje jako spoluautorka scénářů dokumentárních pořadů. Jitka Novotná uvádí také křty, plesy, společenská i pracovní setkání a benefiční akce. Při nich oslovila publikum z prostor Dvořákovy síně Rudolfina, Smetanovy síně Obecního domu, Mahenova divadla v Brně, Betlémské kaple, Kongresového centra Praha, Národního památníku na Vítkově nebo kupř. kaple sv. Kříže umístěné v objektu Gynekologicko-porodnické kliniky u Apolináře.

Flétnista České filharmonie Roman Novotný, profesor flétnové hry na Konzervatoři v Praze, se sólově prezentoval s mnoha orchestry (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Slovenská filharmonie, Pražský komorní orchestr, Komorní orchestr České filharmonie, Plzeňská filharmonie, Severočeská filharmonie Teplice, Capella Istropolitana, Komorní filharmonie Pardubice) a spolupracoval se špičkovými dirigenty (Václav Neumann, Vladimír Válek, Gerd Albrecht, Leoš Svárovský, Charles Olivieri-Munroe, Petr Altrichter, Jiří Malát, Ondřej Kukal, Rastislav Štúr). Vystoupil na sólových koncertech v Německu, Hong-Kongu a Japonsku. V roce 1995 založil soubor Afflatus Quintet, dechové kvinteto, jež se v roce 1997 stalo držitelem 1. ceny v prestižní soutěži ARD v Mnichově.

Více informací na: Jitka Novotná