Jak se zbavit akné? TOP 5 produktů pro péči o pleť

Jak se zbavit akné? TOP 5 produktů pro péči o pleť - obrázek
Jak se zbavit akné? TOP 5 produktů pro péči o pleť - obrázek

Nevzhledné pupínky a černé tečky v obličeji trápí především mladou generaci, není ale žádnou výjimkou, že nás provází i v dospělosti. Možná si proti nim připadáte bezmocní. Ale nezoufejte. Poradíme vám, jak správně o pleť pečovat a kde najít nejlepší přípravky na akné, které vám pomohou s problémem jednou provždy skoncovat.

Tvorba akné tradičně probíhá zhruba tímto způsobem: rozšířené póry se zanesou nečistotami z ovzduší nebo mazem z mastné pleti a následně se zanítí vlivem bakterií, které na obličej snadno přeskočí z našich rukou, ručníku nebo z kosmetické houbičky. Odpověď na otázku, jak se zbavit akné, tedy bude zahrnovat tyto základní body:

- důkladné vyčištění pleti
- zmírnění mastnoty
- redukce tvorby pórů
- pečlivé dodržování hygieny

Podle čeho poznáte nejlepší přípravky na akné

Nevysušují pleť

Možná jste už vyzkoušeli nepřeberné množství čistících vodiček, pleťových masek, peelingů a přípravků pro mastnou pleť. Akné po nich ale nejenže nezmizelo, ale navíc se na vaší pokožce objevily suché skrvny a drobné šupinky. Nejlepší přípravky na akné se projeví tím, že pleť zanechají vláčnou a hydratovanou, nikoli vysušenou. Zákazníci internetového obchodu Makeup.cz si právě z tohoto důvodu pochvalují Tonikum na zúžení pór od Vichy,které účinně působí na akné, aniž by pokožku vysušilo.

Mají více účinků v jednom

Pamatujte, že problematická pokožka nesnese příliš kosmetických přípravků najednou. Čím více vrstev nanesete, tím větší vzniká riziko, že se póry opět ucpou a pleť nebude moci "dýchat". Nejlepší přípravky na akné v sobě kombinují více účinků, jako například Korekční péče proti nedokonalostem Double-Correction Vichy, jež kromě potlačení příznaků akné navíc matuje a hydratuje pleť, podporuje její ochrannou bariéru a lze ji použít jako základovou vrstvu pod make-up.

Likvidují bakterie

Citlivá a zánícená pleť se snadno podráždí a nemůžeme ji mýt obyčejným mýdlem. Raději volíme speciální gel s antibakteriálními a protizánětlivými účinky, jako je Dermacol Acne Clear Antibacterial Face Wash. Tento český produkt obsahuje cenný olej čajového dřeva a komplex Zincidone®, které společnými silami odstraní existující vyrážky a zároveň zabraňují vzniku nových. 

Jak se zbavit akné a pořád vypadat skvěle

Od kosmetiček zřejmě slýcháte dobře míněnou radu - nechte pleť odpočinout a nenanášejte na ni silnou vrstvu make-upu. Jak ale jinak ty ošklivé pupínky zakrýt? Náš čtvrtý nejlepší přípravek na akné je opravdové eso v rukávu: pod názvem Vichy Dermablend 3D Correction se skrývá jemný matný make-up, jenž vyrovná nedokonalosti, působí přirozeně a snadno se vstřebá do pokožky, aniž by ji podráždil.

S peelingem to nepřehánějte

Mezi radami a tipy, jak se zbavit akné, často zaznívá slovo peeling. Je pravda, že peelingem z pokožky odstraníme odumřelé buňky a vyčistíme póry, na druhé straně ale tato procedura oslabuje kůži, takže by se k ní nemělo přistupovat příliš často. Pro hlubší čištění pleti lze jednou za čas doporučit masku na obličej Sebologie Deep Cleansing od Lierac, která je přímo určena pro mastnou a problematickou pleť. Lze ji také využít jako účinnou prevenci před další tvorbou pupínků a zánětů. Na závěr se hodí připomenout, že ani ty nejlepší přpravky na akné neposkytnou stoprocentní účinek, pokud neozdravíte svůj celkový životní styl. Nedostatek spánku, stres a pobyt v zakouřeném či znečištěném prostředí stav pleti zhoršují. Co naopak pokožce prospívá, je zdravý vzduch, dostatek aktivního odpočinku a příroda. Procházka lesem nebo po horách nakonec potěší nejen pleť, ale i duši.