Jitka Novotná

Jitka Novotnák
Když se v rodině či přátelům narodí děťátko, přeji mu vždy pevné zdraví a na životní pouti mnoho štěstí a dobrých lidí. Také mu přeji, aby dokázalo spřádat velké sny a následně je i uskutečnilo.

Myslím, že takové přání mohu směle adresovat i všem tvůrcům serveru PORODNICE, lékařům a porodním asistentkám. Děkujeme za Vaši krásnou a nedocenitelnou práci!

Moderátorka a publicistka Jitka Novotná spolupracuje především s Českým rozhlasem, jeho symfonickým orchestrem a Českou televizí. Tady začínala jako průvodkyně zpravodajským magazínem Dobré ráno s Českou televizí, v současnosti se vedle moderování koncertů, festivalových večerů (Zlatá Praha, Pražské jaro, Smetanova Litomyšl) a dalších kulturních událostí stále častěji uplatňuje jako spoluautorka scénářů dokumentárních pořadů. Jitka Novotná uvádí také křty, plesy, společenská i pracovní setkání a benefiční akce. Při nich oslovila publikum z prostor Dvořákovy síně Rudolfina, Smetanovy síně Obecního domu, Mahenova divadla v Brně, Betlémské kaple, Kongresového centra Praha, Národního památníku na Vítkově nebo kupř. kaple sv. Kříže umístěné v objektu Gynekologicko-porodnické kliniky u Apolináře.

Flétnista České filharmonie Roman Novotný, profesor flétnové hry na Konzervatoři v Praze, se sólově prezentoval s mnoha orchestry (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Slovenská filharmonie, Pražský komorní orchestr, Komorní orchestr České filharmonie, Plzeňská filharmonie, Severočeská filharmonie Teplice, Capella Istropolitana, Komorní filharmonie Pardubice) a spolupracoval se špičkovými dirigenty (Václav Neumann, Vladimír Válek, Gerd Albrecht, Leoš Svárovský, Charles Olivieri-Munroe, Petr Altrichter, Jiří Malát, Ondřej Kukal, Rastislav Štúr). Vystoupil na sólových koncertech v Německu, Hong-Kongu a Japonsku. V roce 1995 založil soubor Afflatus Quintet, dechové kvinteto, jež se v roce 1997 stalo držitelem 1. ceny v prestižní soutěži ARD v Mnichově.

Více informací na: Jitka Novotná