Soutěž o vitamínové balíčky od firmy Jamieson

Soutěžte s námi o 3 x Jamieson balíček zdraví s vitamínem D3 pro celou rodinu 
(vitamín D3 Baby-D kapky, Vitamín D3 1000 IU, Vitamín D3 kids).

Pošlete nám odpověď na otázku:

Jaké je doporučené dávkování vitamínu D3 Baby-D kapky?

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

Světoví odborníci hovoří o světové pandemii nedostatku vitamínu D.

Proč? 

  • Více než 78% dětí a 60% dospělých v České republice trpí nedostatkem vitamínu D. Každodenní dlouhodobý pobyt v interiéru, nedostatečný pobyt na slunci, nadměrné používání opalovacích výrobků s vysokými OF, nadváha, nedostatečná výživa, či celkový životní styl způsobují nedostatek vitamínu D3 prakticky u všech věkových skupin lidí.
  • Doposud odborníci předpokládali, že vitamín D ovlivňuje hlavně zdraví kostí a zubů, avšak nové vědecké poznatky poukazují na úzké propojení vitamínu D s imunitním systémem, vliv vitamínu na předcházení vzniku nádorových a srdcově-cévních onemocnění, ovlivňování metabolizmu kostí a vápníku, nemocí dýchacích cest, infekcí a množství dalších vážných zdravotních problémů. 
    Zdroj: ŠAŠINKA, M. - FURKOVÁ, K. 2012. Pandémia nedostatku vitamínu D.
  • Podle odborníků se doporučené denní dávky vitamínu D oproti minulým rokům podstatně zvýšily a pohybují se od 1 000 IU, 2 000 IU až 4 000 IU a při jeho vysokém deficitu až do 10 000 IU denně podle doporučení lékaře.

Jamieson Vitamín D3 ve formě cholekalciferolu přispívá k správnému vstřebávání vápníku a fosforu, normální hladině vápníku v krvi, udržení správného fungování svalů, zdravých kostí a zubů a správnému fungování imunitního systému. Doplňky stravy s vitamínem D od Jamieson Laboratories jsou vyráběné jen s použitím Quali® - D. Plně vysledovatelný od farmy až po výsledný produkt, Quali® - D je nejčistější vitamín D3 a je to ta samá forma jakou tělo přirozeně produkuje v pokožce vystavené slunečním paprskům.

 

78% dětí a 60% dospělých v Česku trpí nedostatkem vitamínu D? Čeští lékaři doporučují každodenní přísun pro podporu imunity, pro zdravý růst dětí, prevenci vzniku nádorových onemocnění a srdcově-cévních onemocnění.

 

Baby-D™ Vitamín D3 400 IU kapky 11,7 ml

Ideální volba pro kojence, jednoduché dávkování – vítaná alternativa k tabletkám. Obsah vitamínu D3 v jedné kapce: vitamín D3 (cholekalciferol) 10 μg / 400 IU.

Lékaři doporučují pravidelné doplňování vitamínu D všem kojeným dětem, vzhledem k tomu, že mateřské mléko – jako nejlepší zdroj živin potřebných pro vývin kojenců – nemusí obsahovat dostatečné množství vitamínu D. I když si naše tělo dokáže vytvořit vitamín D při pobytu na slunci, v zimním období je toto množství nedostatečné. Nedoporučuje se vystavovat kojence přímému slunečnímu záření tak, aby nebyli chráněni např. oděvem anebo stínítkem, avšak takto je blokovaná tvorba vitamínu D. Kojencům pigmentem pokožky se tvoří vitamín D ze slunce hůře. Kromě toho velmi málo potravin obsahuje přirozeně vitamin D, a proto je pro miminko při zavádění pestré stravy obtížné dosáhnout optimální hladinu vitamínu D.

Čím se odlišuje Baby-D Vitamín D3 400 IU kapky z Jamieson Laboratories a proč jiný znamená lepší?

• Vyrobený z Quali® D, světově prémiového přírodního vitamínu D3. Z trvale udržitelného zdroje a je vysledovatelný od farmy až po finální výrobek. Není testovaný na zvířatech.

• Obsahuje vitamín D3. Tu samou formu vitamínu D jako je přirozeně vyprodukovaná v těle v průběhu vystavení se slunečním paprskům, a je bio dostupnější, jako vitamín D2.

• Jednoduché použití - nakapejte přímo na dudlík, bradavku anebo čistým prstem naneste na vnitřní stranu líčka děťátka. (Příp. přímo na jazyk, přidejte do stravy či tekutin u větších dětí.)

• Ideální volba pro celou rodinu, speciálně pro jednotlivce, kteří preferují kapky před tabletami, či už na polykání anebo žvýkání.

• Jamieson Baby-D Vitamín D3 400 IU kapky zabezpečují účinnou a pohodlnou formou dostatečný přísun vitamínu D pro Vaše dítě. Každá kapka dávkuje přesně 400 IU vitamínu D v olejové suspenzi bez přidaných barviv, příchutí a konzervantů. Jamieson Baby-D Vitamín D3 400 IU kapky neobsahují sůl, cukr, gluten ani laktózu.

Vitamín D3 Kids 400 IU tablety na cucání s příchutí jahody pro děti

Proč je vitamín D důležitý pro děti?

• Je nevyhnutelný pro zdravý růst kostí a jako prevence před rachitidou (křivicí).

• Pomáhá v prevenci závažných onemocnění dětí a dospělých, jako je nedostatečná imunita, nádorové a srdcově-cévní onemocnění.

• Křivice je způsobená nedostatkem vitamínu D u kojenců a dětí, zapříčiňuje lámavost kostí a vykřivení nohou.

• Křivice byla odstraněná už v roce 1930 (vitamín D se začal přidávat do mléka), avšak poslední výzkumy Kanadské pediatrické společnosti zaznamenávají opětovný vzestup tohoto onemocnění.

• Čeští lékaři a pediatři doporučují dětem, aby užívaly vitamín D 400 IU každý den.

Proč je nedostatek vitamínu D rozšířený mezi dětmi?

• Mnoho dětí je výlučně kojených, mateřské mléko matek s nedostatečným příjmem vitamínu D může obsahovat nedostatečné množství vitamínu D potřebného pro správnou výživu děťátka.

• Děti tráví hodně času doma vysedáváním u počítače a jsou méně vystavené slunečnímu záření.

• Používání krémů s ochrannými faktory.

• Omezené množství slunečního záření v průběhu podzimního a zimního období.

• Nesprávné stravovací návyky - vyhýbání se konzumaci mléka a ryb, které jsou hlavním zdrojem vitamínu D.

Čím se Jamieson Vitamín D3 Kids 400 IU odlišuje od ostatních vitamínů D?

• První cucací vitamín D pro děti od 2 let na trhu

• Vyrobený z prémiového vitamínu D3. Stejné složení, které se nachází přirozeně v těle vystaveném slunečnímu záření

• Pochází z přírodního lanolinu sluncem zalitých farem

• Bez umělých barviv a příchutě

• Jen 5 kalorií a 1 gram cukru v každé tabletě

Pro více informací klikněte zde: