Budoucí maminky zúčastněte se Velké vánoční soutěže s VZP

Budoucí maminky zúčastněte se Velké vánoční soutěže s VZP - obrázek
Budoucí maminky zúčastněte se Velké vánoční soutěže s VZP - obrázek


Být mámou je zaměstnání na plný úvazek.  Následující měsíce a roky bude péče o děťátko vyžadovat většinu Vašeho času, avšak odměnou Vám bude každý pokrok a úsměv na jeho tváři. Všeobecná zdravotní pojišťovna Vám ráda usnadní péči po celé toto období.

VZP nabízí svým klientkám, které se zdarma zaregistrují do jejího Klubu pevného zdraví, celou řadu výhod. Mohou je čerpat dokonce ještě před tím, než se v pravém slova smyslu stanou maminkou, a to od okamžiku získání těhotenské průkazky!

Budoucí maminky mohou ročně čerpat 500 korunový příspěvek na předporodní kurzy, cvičení či plavání pro těhotné, ale také na přítomnost svého partnera u porodu, kterou většina porodnic zpoplatňuje, a na prvotrimestrální screening.

„Takzvaný prvotrimestrální screening, nebo též screening Downova syndromu, kombinuje testování krve matky a podrobné ultrazvukové vyšetření plodu, které umožňuje již ve 3. měsíci těhotenství ověřit, zda dítě nebude trpět vrozenou vadou,“ vysvětluje význam tohoto vyšetření MUDr. Jitka Kytnarová z Kliniky dětského a dorostového lékařství (KDDL) VFN Praha a upozorňuje, že tento vysoce specializovaný screening by ženy měly absolvovat na akreditovaném pracovišti. Další informace získáte ZDE.

Navíc může každá maminka čerpat další výhody a příspěvky Klubu pevného zdraví, které jsou určeny pro dospělé klienty VZP. Podrobnější informace najdete ZDE.

Využít může i slevy u smluvních partnerů Klubu pevného zdraví. Za výhodné ceny tak lze pořídit třeba relaxační a pohybové aktivity, zdravou výživu, ale i potřeby pro miminka. 

Národní Centrum Tkání a Buněk (NCTB) daruje rodičům uložení pupečníkové krve pro vlastní potřebu v hodnotě 30 000 Kč.

Dárek obsahuje Odběr pupečníkové i placentární krve při porodu miminka, transport a zpracování pupečníkové krve a uložení pupečníkové krve na 10 let. Po narození miminka výherce obdrží Certifikát o uložení pupečníkové krve u Národního Centra Tkání a Buněk.

Národní Centrum Tkání a Buněk bylo zřízeno s cílem stát se preferovaným partnerem Ministerstva zdravotnictví ČR v oblasti aplikaci lidských buněk v léčbě obyvatelstva. Součástí Národního Centra Tkání a Buněk  je také nejmodernější banka pupečníkové krve v České republice a je zárukou uložení pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte na špičkové úrovni a podle nejvyšších standardů kvality.

Pupečníková krev je krev novorozence, která se nachází v cévách pupečníku a placenty a normálně se po porodu likviduje spolu s placentou a zbytkem pupečníku. Pupečníková krev se složením neliší od krve dospělého člověka, zásadní rozdíl je v obsahu kmenových buněk různých typů, jejichž zastoupení v pupečníkové krvi je mnohonásobně vyšší než v jakékoli jiné tkáni.

Léčebné využití vlastní pupečníkové krve mimo hematologické indikace (transplantace) je předmětem intenzivního výzkumu přibližně v posledních osmi letech. Národní Centrum Tkání a Buněk tuto oblast medicíny pečlivě sleduje.

 

 

Tým porodnice.cz