Hemagel - Již žádné viditelné jizvy

Těhotenství  je čas, který každá žena prožívá velmi intenzivně. Je to období těšení se na miminko, období příprav, ale také starostí, aby všechno dopadlo co nejlépe. Kromě těchto zcela přirozených pocitů se ale rovněž často obáváme toho, aby se veškerá poranění po porodu zahojila co nerychleji, bez komplikací a co možná nejkomfortněji. Často zůstávají jizvy jako důsledek porodu císařským řezem, strie – malé trhlinky v kůži vznikající obvykle ve třetím trimestru těhotenství, kdy kůže již nestačí zvládnout tempo rychle se zvětšujícího bříška, či jizvy po popáleninách bříška při vaření či pečení.

Po porodu je přirozeně na prvním místě zdraví miminka, potom čerstvé maminky a pak vše ostatní. Estetické důsledky začínáme často řešit, když už je pozdě. Přitom ale stačí tak málo.  

Řešením je tzv. „vlhké hojení“, tolik velebené v poslední době, které je pro organismus nejpřirozenější, a proto také velmi účinné. Vlhké prostředí podporuje dělení a pohyb buněk a udržuje v ráně stálou teplotu, hojení je tak rychlejší, kvalitnější a navíc je potlačen vznik strupů a jizev. Velmi účinným přípravkem pro spuštění „vlhkého“ hojení je Hemagel, který vytváří na povrchu rány elastickou vrstvu, díky které se v ní vytváří optimální PH a zároveň je chráněná proti vlivům vnějšího prostředí. Hemagel je rovněž obohacen o účinnou látku vážící volné kyslíkové radikály, které vznikají všude tam, kde se poraníme, a brání hojení rány. Odstraněním volných kyslíkových radikálů ulevujeme organismu, který se již nemusí vyčerpávat bojem s nimi a může se naplno věnovat hojení samotné rány.

Gel se nevstřebává  do těla, nehrozí žádné vedlejší účinky, a tak ho mohou používat jak těhotné ženy, tak kojící maminky, které musí vždy pečlivě sledovat, co mohou či nemohou aplikovat, aby neublížily miminku. Hemagel se rovněž osvědčil při hojení důsledků nástřihu hráze, které vyvolávají u žen velké obavy. Kromě drobných poranění a akutních ran lze Hemagel také použít na chronické, špatně se hojící rány.

Při poraněních, která vyžadují převazy, poskytuje Hemagel i další výhodu. Gel nepřisychá k ráně a obvazu, a tak nedochází k bolestivému ošetřování rány. Opětovné převazování již nemusí být noční můrou a poranění se může hojit mnohem rychleji.

Hemagel je volně prodejný a v lékárnách je k dostání v 5ti a 30tigramovém balení a dobrá zpráva je, že od 1. 1. 2010 je přípravek také částečně hrazen pojišťovnami, a tak ho může předepsat ošetřující lékař.  

Více na www.hemagel.cz