MOTHERCARE

SPRÁVNÁ OBUV PRO NAŠE NEJMENŠÍPrvní měsíce a roky života dítěte jsou nejdůležitější pro vývoj rostoucích kostí a kloubů. V prvních třech letech dětská noha roste rychleji než po zbytek života. V tomto období je noha extrémně křehká a je velmi důležité nazout ji do vhodné obuvi. Noha dítěte vyžaduje botu, která jí poskytne oporu a podpoří její zdravý vývoj. Speciální obuv určená dětem je proto v tomto období nesmírně důležitá.Botu, kterou dítěti nazujete ji nesmí v žádném případě nijak omezovat, protože dětské kosti jsou stále ještě měkké a poddajné. Můžete novorozenému dítěti koupit ponožky nebo capáčky, ale pevnou obuv pořiďte až ve chvíli, kdy dítě začne chodit samo bez opory. Pediatři i další odborníci se shodují, že by děti měly chůzi cvičit bosy. Není samozřejmě vždy možné, aby dítě vždy chodilo naboso, proto jakmile se dítě osamostatní a venku chodí samo, pořiďte mu odpovídající obuv jako ochranu před nízkou teplotou a nebezpečnými povrchy.Protože každé dítě je jiné, je nevhodné vycházet při určování velikosti boty z věku dítěte. Nabídka firmy Mothercare zahrnuje výrobky pro novorozence až po děti ve věku přibližně šesti nebo sedmi let. Pro novorozence jdou připraveny látkové botičky a capáčky, pro batolata první boty na chození ve velikostech 2-5 a pro starší děti boty ve velikostech 4-13. Zakoupit lze boty pro sport, domácí obuv, holinky, boty do vody a normální neformální obuv.Jak správně vybrat boty pro dítě?Vybírat boty pro dítě může být velmi náročné. Těm nejmenším může být obtížné boty nasadit, protože jejich noha není ještě plně zformovaná a děti vyžadují jiný typ komunikace, nemůžete se jich prostě zeptat, jestli je bota malá nebo velká. Při výběru musí být hlavně brán ohled na dostatek místa kolem palce, aby s nimi mohly vrtět. 

Výběr správné boty je důležitý i v pozdějších letech, jak noha roste. Boty by měly poskytovat dostatek místa pro rostoucí nohu, nesmíte také podcenit pohodlí a bota musí správně padnout. Obuv musí být dostatečně ventilovaná a musí být také schopna absorbovat pot, který by jinak mohl vést ke vzniku puchýřů. 

V každém obchodě je vám k dispozici speciální měřidlo, které vám pomůže s výběrem.

Výběr by také měl záviset na ročním období a také na vašich požadavcích. Od pantoflí ke sportovní obuvi, firma Mothercare poskytuje vhodnou obuv do každého počasí a pro každou příležitost. Věříme, že vám s vaším výběrem můžeme pomoci. Těšíme se na vaši návštěvu! A pokud máte nějaké přání ohledně našich článků, například o tom, o čem byste chtěli číst, nebo nějaký dotaz, napište nám na naši adresu [email protected] nebo do naší poradny.Obchody Mothercare:Pasáž Myslbek, Na Příkopě 19/21, 110 00 Praha 1, tel.: +420 222 240 008

OC Chodov, Roztylská 2321/19, 148 00 Praha 4, tel.: +420 272 075 240

OC Letňany, Veselská 663, 190 00 Praha 9, tel.: +420 286 583 563

Aupark, Einsteinova 18, 851 01 Bratislava, tel.: +421 263 451 911Témata: