Národní muzeum zve malé cestovatele k exotickému zakončení prázdnin do Náprstkova muzea!

Národní muzeum zve malé cestovatele k exotickému zakončení prázdnin do Náprstkova muzea! - obrázek
Národní muzeum zve malé cestovatele k exotickému zakončení prázdnin do Náprstkova muzea! - obrázek

 

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur zve na sobotu 1. září od 10. 00 do 17.00 všechny děti, rodiče i prarodiče na další z pravidelných akcí Národního muzea z cyklu Aspoň na víkend staň se cestovatelem, v jejímž průběhu se vypraví na dobrodružnou cestu po všech kontinentech přímo v centru Prahy.

Víte, jak se zdobili severoameričtí indiáni a jaké šperky vyrábějí dnes? Jak fungují zbraně domorodců bumerang nebo foukačka? Víte, jak žili v nehostinných podmínkách Inuité, jak lovili a z čeho vyráběli pláštěnky? Znáte tajuplné obřady obyvatel pralesů Jižní Ameriky?

Přijďte se s námi poslední prázdninový víkend do Náprstkova muzea nasát přes poslední prázdninový víkend atmosféru cestování a exotiky, dozvědět se něco nového, podělit se o zážitky z prázdninových cest, poznat, jaké exotické kraje navštívili a probádali naši slavní cestovatelé a odneste si domů nový netradiční vlastnoručně vyrobený suvenýr!

Čeká na vás soutěž s holubem Emilem, při níž objevíte zajímavé předměty v expozicích věnovaných mimoevropským kulturám a na výstavě Fetiš modernity. Na mapě světa najdete a označíte místa, kde jste byli o prázdninách nebo kam by vás lákalo cestovat. Při práci ve výtvarné dílně se přenesete do pocitu domorodce, který chce upravit starou věc k novému účelu nebo využijete k výrobě potřebného předmětu či ozdoby netradiční nový materiál.

 

 Program Aspoň na víkend staň se cestovatelem:

 

10.00 - 17.00 Hra s netradičními suvenýry

Výtvarná dílna pro děti. Zjistěte, jak starý a nepoužívaný předmět může najít nové využití nebo jak lze tradiční předměty vyrábět z nových materiálů. Můžete si vyrobit rybičku z nepoužívaného CD, chobotnici z PET lahve, dalekohledy pro malé cestovatele z ruličky od toaletního papíru, náhrdelníky ze starých triček či stojánky do školy z plechovek.

10.00 - 17.00 Cestování s holubem Emilem

Pomozte holubovi Emilovi najít exotické suvenýry z celého světa! Prohledejte prostory výstavy Fetiš modernity plné eskymáckých a indiánských předmětů a poznejte, jak zajímavě se ve světě prolínají a ovlivňují tradiční a moderní kultury. Úspěšní cestovatelé obdrží malou odměnu.

10.00 - 11.30 a 14. 00 - 15.30 Výtvarná kouzla holandského umělce Otto Kouwena

Workshop pro děti inspirovaný tradičními africkými maskami, které mohou vidět v Náprstkově muzeu, i díly současných afrických umělců. Všechno je možné, když používáte svou fantazii – vyrobte si masky z materiálů, které už byly považované za nepotřebné. Workshop povede Otto Kouwen, holandský výtvarník žijící v Praze, o jehož tvorbě se můžete dozvědět víc na webových stránkách www.vytvarniste.com.

 

Národní muzeum - Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské náměstí 1, 110 00 Praha 1. Tel.: 224 497 500, e-mail: [email protected]. Celá akce je v ceně běžného vstupného – základní 80 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 130 Kč, děti do 6 let zdarma.

Témata: