Počet interrupcí v Rusku převyšuje narozené děti

__ADV__Rusové žijí hůře než za komunismu. Chudoba a nejistota s sebou přinášejí i závratný nárůst interrupcí. Potomek je prostě drahý. Počet umělých přerušení těhotenství převýšil vloni počet narozených dětí, konstatovala americká tisková agentura Bloomberg.Interrupci v roce 2004 podstoupilo 1,6 miliónu Rusek; pětina z nich ještě nedovršila 18 let. V zemi se přitom vloni narodilo jen 1,5 miliónu dětí.

Neradostné statistiky zveřejnil viceprezident tamní akademie lékařských věd Vladimir Kulakov. Ten zároveň podotkl, že "mnoho dalších" zákroků nebylo nahlášeno.

"Narození dítěte tlačí rodiny do chudoby," pokračoval Kulakov. "Potenciální rodiče nejdříve budují kariéru, chtějí stát na vlastních nohou," vysvětlil trend mladé generace.

Radikální zhoršení po rozpadu SSSR

Bloomberg konstatoval, že po rozpadu Sovětského svazu počátkem 90. let se životní situace většiny Rusů radikálně zhoršila, stejně tak upadla zdravotní péče.

Mít děti se stalo luxusem. Důsledkem je i stárnutí populace. Průměrný Rus dnes zemře v 58,8 letech, což je nejhorší údaj v celé Evropě. Ve srovnání s 15 let starými statistikami ze SSSR je to navíc pokles o pět let. Rusky se dožívají v průměru 72 let.

 

zdroj: NOVINKY.cz