Rodinná banka CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o. otevřela nové klientské centrum v Praze

Rodinná banka CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o. otevřela nové klientské centrum v Praze - obrázek
Rodinná banka CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o. otevřela nové klientské centrum v Praze - obrázek

Kroužky na Vltavě se staly novým sídlem rodinné banky pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER. Rodičům se tak od počátku nového roku otevírá možnost využít odborné poradenství týkající se odběru pupečníkové krve při porodu.

Rodinná banka CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o. jako první v České republice splnila přísné podmínky Státního ústavu pro kontrolu léčiv a získala jeho akreditace k provádění odběrů a uchování pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte. Do současné doby měla své sídlo pouze v Brně, nyní se rozšířila i do Prahy. Tímto budou mít rodiče možnost osobně se přijít informovat o využití pupečníkové krve a o odběrech pupečníkové krve i v hlavním městě.

Areál Kroužky na Vltavě se nachází v krásném prostředí Vršovické vodárny v Braníku, na Praze 4, součástí je venkovní hřiště, které leží na břehu Vltavy a restaurace s největším dětským koutkem a skýtá řadu aktivit pro rodiče i děti.

Jsme rádi, že se nám podařilo otevřít naše klientské centrum právě tady, v příjemném prostředí určeném pro rodiče a děti. Poradna by měla fungovat prozatím v úterý od 13.00 – 15.00 a v příštích měsících počítám s jejím rozšířením, řekl country manager rodinné banky CORD BLOOD CENTER, Mgr. Tomáš Pavlíček.

Pupečníková krev obsahuje vzácné kmenové buňky, které se užívají k léčbě závažných onemocnění krvetvorby, obdobně jako kostní dřeň. Transplantace kmenových buněk zachraňuje životy dětí i dospělých po celém světě. V současné době probíhá velké množství výzkumů a klinických studií zabývajících se dalšími možnostmi využití pupečníkové krve, především v regenerativní medicíně, mimo jiné také u nemocí jako jsou dětská mozková obrna a cukrovka.

 

Rodinná banka CORD BLOOD CENTER umožňuje odběr pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte v 67 porodnicích České republiky, což je téměř 70% porodnic na území ČR.

 

Více informací ohledně klientského centra získáte na telefonním čísle + 420 725  984 865 nebo na emailu: [email protected].

 

Zdroj:

Mgr. Kateřina Herold
PR executive
Tel.: 725 984 865
Email: [email protected]
www.cordcenter.cz

Témata: