Svěží vzduch do vašich domovů

Svěží vzduch do vašich domovů  - obrázek
Svěží vzduch do vašich domovů - obrázek

Možná právě přemýšlíte o tom, proč vaše děti tak často trápí nemoci dýchacích cest. Už jste vyzkoušela všemožné rady, jak jim předejít, a stále bez výsledku. Napadlo vás ale, že mohou být zdrojem různých onemocnění a alergií bakterie a viry, které žijí přímo ve vaší domácnosti? Máme pro vás tip, jak se jich rychle a efektivně zbavit.     

Na téma znečištění prostředí, v němž žijeme, se v současné době vedou diskuze po celém světě. Vzduchem se šíří stále více alergenů, které mají přímý vliv na zdraví nás všech. Vzrůstá počet lidí (zejména dětí) s alergiemi, častěji se potýkáme s onemocněním horních cest dýchacích, s astmatem či ekzémy. Kvalita vzduchu všude kolem nás tedy rozhodně není taková, jaká by byla pro zdravý život žádoucí. Vždyť jen vzduch, který dýcháme v uzavřených prostorách, obsahuje až 100 milionů prachových částic v každém litru svého objemu a je v něm 100x víc toxických látek než ve vzduchu venku!  Vzhledem k tomu, že 90 % svého času tráví většina z nás v uzavřených prostorách, existuje reálné nebezpečí ohrožení právě škodlivinami, které dýcháme uvnitř – v „bezpečí“ svých domovů. A protože není reálné žít v absolutně sterilním prostředí, jediným spolehlivým řešením jsou čističky vzduchu.  

     
Naděje pro alergiky

Někteří z nás škodliviny ve vzduchu vnímají citlivěji než ostatní. Pro tuto skupinu lidí, k nimž patří právě alergici a astmatici a potom ti, kteří mají z nějakého důvodu oslabenou imunitu, je téměř životně důležité minimalizovat množství rozmanitých alergenů a bakterií všude, kde se lidé z těchto rizikových skupin pohybují. Tam, kde tráví nejvíce času, tedy ve svých domácnostech, může k výraznému zlepšení prostředí přispět kvalitní čistička vzduchu.       
Možná si, stejně jako řada nedůvěřivých uživatelů rozmanitých technologických vychytávek dnešní doby, kladete otázku, jestli čistička dokáže skutečně tak dokonale pročistit vzduch ve vašem bytě a zbavit třeba dětský pokojíček všudypřítomných bacilů a miniaturních roztočů. Zkusíme vám jednoduše vysvětlit, na jakém principu takový přístroj funguje a co by měl umět.  
V současné nabízí trh několik typů čističek vzduchu, které se od sebe odlišují tím, na jakém principu fungují. Některé z nich využívají vodní lázeň, jiné zase elektrostatické náboje, které na sebe vážou prachové částice. Nejefektivnější jsou však čističky založené na bázi několika filtrů, kterými vzduch postupně prochází. Špičkové čističky vzduchu mají v sobě zabudovaný tzv. HEPA filtr doplněný dalšími filtry a ionizátorem, v ideálním případě i UV lampou. U některých čističek je vzduch, který projde všemi filtry, nakonec obohacen vůní, kterou si můžete sami zvolit. Potom teprve se vrací zpět do místnosti.  

    
Jako na horách

Díky originálnímu systému čištění se kvalita vzduchu, který dýchá vaše rodina, zlepší o sto procent. Takto přefiltrovaný vzduch je totiž srovnatelný s tím, který dýcháte v horských oblastech. Proč si tedy trochu horského vzduchu nezajistit i doma, bez jakýchkoliv dalších nákladů a dlouhého cestování, když to jde? Kromě toho, že čistička zbaví vzduch v místnostech prachu, pylu a dalších škodlivých alergenů a bakterií (kombinace tzv. HEPA filtru a UV lampy dokáže zredukovat bakterie až o 80 %!), dokáže potlačit všechny nepříjemné pachy včetně kouře. Nespornou výhodou je i to, že přístroj nepřispívá ke zvýšení vlhkosti vzduchu a tedy k tvorbě nežádoucích plísní (ty dokáže naopak spolehlivě odstranit). A pokud vás ruší chod různých domácích spotřebičů nebo zkrátka nechcete přispívat dalším šuměním a vrčením do vaší domácnosti plné hlasitých projevů vašich ratolestí, můžete být naprosto v klidu – jednou z předností čističek vzduchu je minimální hlučnost.
V závěru procesu zpracování vzduchu přicházejí na řadu gely s výtažků rostlin, květin, stromů a bylinek, které jsou vynikajícím doplňkem při relaxaci a uvolnění po náročném dni. Kvalitní čistička tedy nejen stoprocentně ozdraví vzduch ve vaší domácnosti, ale navíc dodá vašemu bytu či domu svěží a voňavou atmosféru. Určitě najde své příznivce mezi těmi z vás, které věříte aromaterapii a jejím povzbuzujícím účinkům.      
Aby splnila své hlavní poslání, tedy pročistit vzduch a zbavit jej škodlivých mikroorganismů, měla by být čistička spuštěna delší dobu, nejlépe celý den, nebo aspoň přes noc, kdy vaše tělo odpočívá a regeneruje. Lidský organismus je vystaven v průběhu celého dne jak vnějšímu prostředí, tak i znečištěnému vzduchu v interiérech. Proto bychom mu měli dopřát aspoň v noci zasloužený léčivý balzám. To platí zvláště o dětech, které jsou v kolektivu ve škole a školce neustále vystaveny útokům bacilů. Čistička vzduchu pak dokáže účinně zabránit i tomu, aby viry, které si vaše děti přinesou například ze školky, postupně neskolily celou rodinu. 

            
Čistý vzduch pro malé pacienty  

Kromě toho, že si můžete čističku vzduchu opatřit do vašeho domu či bytu, používají se tyto přístroje i v kancelářích, ve školách či nemocnicích. Právě ve zdravotnictví se jejich používání osvědčuje a má prokazatelně pozitivní výsledky. Vzhledem k tomu, že právě tam se pohybují lidé s oslabenou imunitou, je eliminace bakterií a virů na těchto místech klíčová. Mezi ty, kterým mohou škodlivé mikroorganismy způsobit vážné zdravotní komplikace, patří i děti z Kliniky dětské onkologie a hematologie FN v Motole. „Čističky vzduchu používáme už téměř tři roky. Rozhodli jsme se pro čističky Aeroguard od firmy Lux, protože zcela splňovaly z hlediska funkčnosti naše požadavky, a jsme s nimi velice spokojeni. Děti, které se u nás léčí, musejí brát léky, zejména cytostatika, které snižují jejich imunitu. Pravděpodobnost, že onemocní některou z běžných viróz, je tedy výrazně vyšší než u zdravých dětí. Proto jsou pro nás čističky vzduchu nepostradatelné. V současné době máme jednu v každém pokoji na oddělení“, přidává své zkušenosti s používáním čističek vzduchu primář Oddělení dětské hematologie a onkologie motolské nemocnice MUDr. Vladimír Komrska, CSc.  

Pokud chcete přispět k tomu, aby se vaše děti pohybovaly v co možná nejzdravějším prostředí, je čistička vzduchu ideálním řešením. A protože jde o investici do zdraví, určitě se vyplatí sázka na kvalitu a tradici. Zkuste tedy jednu z nejlepších čističek, které jsou na našem trhu k dispozici – unikátní čističku Lux Aeroguard. Zástupci firmy Lux vám jsou plně k dispozici na e-mailové adrese [email protected] .

Náš portál propaguje jakékoliv výrobky, které přispějí k tělesné i duševní pohodě rodin s dětmi. A čistička vzduchu od firmy Lux je jedním z těch, které vám  můžeme s důvěrou doporučit. S ohledem na spolupráci této firmy a portálu www.porodnice.cz  vám Lux nabídne při osobní prezentaci svého výrobku zajímavé výhody.