Záchranný balíček na léto

Záchranný balíček na léto - obrázek
Záchranný balíček na léto - obrázek

Pokud se chystáte na letní dovolenou, je lepší být připravený dopředu na neočekávané situace. Nezáleží na tom, zda letíte do exotické krajiny anebo jedete na chatu, anebo kempovat, běžné zdravotní problémy mohou vzniknout na kterémkoliv místě.

Abyste si uchovali krásné vzpomínky na dovolenou, tu je pár rad jak se vyhnout běžným zdravotním problémům:

Zdravotní problém č. 1: Zažívací problémy

Probiotika na ochranu žaludku, které nevyžadují uskladnění v chladných prostorech, by měly být součástí všech cestovních balíčků.

Cestovní průjem
Cestovní průjem je střevní infekce způsobená bakteriemi, parazity anebo virusy nalezenými hlavně v kontaminované vodě anebo jídle. Některé příznaky jako nevolnost, žaludeční křeče a průjem trvají 3 až 5 dní. V některých případech, cestovní průjem může způsobit vážnou dehydrataci organizmu a může trvat až 2 týdny.

Probiotika vám mohou pomoci. V trávicím traktu se nacházejí dobré baktérie, které vyrovnávají hladinu zlých baktérií, která je zapříčiněná virusy. Začněte užívat probiotika pár dní před odchodem na dovolenou, v průběhu vaší cesty a pár dní po návratu z dovolené. 

Cestovní zácpa
I když normálně netrpíte zácpou, cestování vám může způsobit problém. Náhlé změny ve stravě, narušení obvyklé denní rutiny, zažívací těžkosti z neznámých potravin a dehydrataci jsou všechny možné příčiny.
Můžete předejít zácpě, pokud pár dní před odchodem postupně zvyšujete příjem vlákniny, která se nachází v ovoci, zelenině a celozrnných produktech. Pití dostatku vody, abyste předešli dehydrataci organizmu a omezte příjem alkoholu. Pro přirozenou podporu střev užívejte výživový doplněk Jamieson Hořčík před spaním. Hořčík má přirozené laxativní účinky, které pomáhají uvolnit svaly střev a přivést vodu do tlustého střeva.

Probiotické výživové doplňky Vám můžou poskytnout přirozenou ochranu pro vaše trávení. Více než 400 druhů baktérií žije v trávicím traktu a dobré baktérie jsou známé jako probiotika. Jejich úlohou je udržovat zdravý střevní trakt.

Vyzkoušejte: Pokročilé 4 kmenové probiotika- obsahuje 4 probiotické kultury na podporu a udržování střevní mikroflóry dobrých baktérií.

 

 

Zdravotní problém č. 2: Poruchy spánku

Problém, který je spojený s poruchami spánku, když cestujete letadlem, se může obrátit na kvalitní noční spánek. Pokud chcete minimalizovat příznaky, začněte se přizpůsobovat časovému posunu jeden anebo dva dny před cestou. Pijte hodně tekutin a vyhněte se nadměrné konzumaci alkoholu a kofeinu v průběhu letu.  

Zdravotní problém č. 3: Ochrana před opalováním

Nic se nevyrovná slunečním paprskům v průběhu léta, ale spálení pokožky vám může pokazit celý den. Měli byste přijmout preventivní opatření a nezáleží na tom, jaký typ pokožky máte. Použijte opalovací krém minimálně s ochranným faktorem SPF 15 a vždy si nasaďte sluneční brýle a klobouk. Mějte na paměti, i když se aktivní složky opalovacích krémů lehce rozkládají a stávají se oxidačními v průběhu slunečního záření, uvolňují volné radikály, které jsou absorbované do pokožky.

Jamieson 100% čistý vitamín E v olejové formě má přirozené antioxidační vlastnosti, které chrání před UV poškozením, zabraňuje rozpadu aktivních látek, které chrání pokožku před slunečním zářením; a udržují hydratovanou pokožku. Ujistěte se, že jste si aplikovali Jamieson olej s čistým vitamínem E na opalovací krém.